Collectie
Peak
Design
Joost van der Vecht
Introductie
2021
De Peak Chair is in 2021 bekroond met de prestigieuze ARC21 award: ‘De Occony Peak Chair onderscheidt zich met een bedrieglijke eenvoud. Bijzondere materiaalexperimenten zijn efficiënt uitgewerkt tot een circulair product dat de potentie heeft om in grote oplagen te worden vervaardigd. In een meubeltypologie die op een clichématige manier eenvormig is, onderscheidt dit ontwerp zich met een herkenbare uitstraling, zonder daarbij de doorsnee gebruiker te vervreemden. Nota bene met bescheidenheid is een meubel gecreëerd dat daadwerkelijk een verschil kan maken.’
“De naam Peak is een verwijzing naar de bergtoppen die steeds kaler worden door klimaatveranderingen. Het vertrekpunt was het ontwerpen van een duurzame, bruikbare en elegante stoel. De gebogen rug en zitting van de stoel zijn gemaakt van afvalpapier, een feitelijk onbruikbare – maar schone – grondstof die een tweede leven krijgt en in de toekomst weer kan worden verwerkt in een nieuwe stoel.”
Joost van der Vecht
Uitvoeringen
De Peak Chair is beschikbaar in een gefineerde, gestoffeerde of hybride (gestoffeerde zitting) uitvoering.
Volledig duurzaam
De Peak Chair is ontworpen met duurzaamheid als uitgangspunt. De stoel is opgebouwd uit cellulose afkomstig uit afvalstromen. De gefineerde stoel is voorzien van een laag essen fineer met een dosse (gevlamde) tekening, afkomstig uit duurzaam beheerde bossen in Europa.
De zitting en de rug van de gestoffeerde stoel is gevuld met kokosnotenhaar en afgewerkt met een laag lamswol voorzien van een slijtvaste toplaag van gerecyclede wol. Het slanke stalen frame is voorzien van een slijtvaste matzwarte poedercoating (RAL 9005 pearlstructuur).
Klaar voor de volgende keer
Alle onderdelen zijn demontabel en kunnen afzonderlijk worden gerecycled. Met één hoeveelheid afval kunnen we weer een nieuwe stoel maken.
Kwaliteitscontrole
Occony en haar producenten nemen kwaliteit serieus, alle losse onderdelen ondergaan een strenge visuele en functionele keuring voordat deze de werkplaats verlaat.
Lokaal product
Productie van de zit- en rug van de stoel vind plaats in België, alle overige onderdelen worden in Nederland geproduceerd en geassembleerd.
Certificeringen
Eenvoudige montage
De stoel wordt uiteraard gemonteerd aangeleverd. Mocht het nodig zijn kunnen onderdelen eenvoudig worden vervangen, alle onderdelen zijn eenvoudig los te halen.
Maatwerk
We zijn goed in projecten. Het vertalen van een klantwens naar concrete oplossingen. Naast onze standaard collectie produceren we maatwerk meubels. Wil je de stoel in een andere afwerking of kleur? We onderzoeken graag samen wat er mogelijk is.
Vanaf prijs
€ 452,- incl. BTW
Document aanvragen
Om jouw idee of ontwerp te laten slagen stellen we verschillende documenten beschikbaar. Geef hieronder aan welke documenten je wenst te ontvangen dan sturen we deze zo snel mogelijk toe.
Copyright @20222 Occony